Наразі, дійсно склалася негативна стала тенденція зі сторони податкової служби щодо блокування податкових накладних, зокрема зупинення реєстрації накладних з посиланням на Критерії ризиковості здійснення операцій.
Мною як адвокатом надавалась правова допомога великій будівельній компанії — ТОВ «БМТ»Донбасдомнаремонт», зокрема було проведено відповідну роботу щодо зібрання доказової бази, побудови правової позиції, підготовлено й подано позов по оскарженню дій податкового органу щодо зупинення реєстрації податкових накладних, здійснено захист інтересів та прав клієнта у суді..
І як результат, Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 28.05.2020 р. по справі №320/6551/19 було повністю задоволено позов підприємства та зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних: податкові накладні підприємства № 35 від 27.09.2019 на суму 8 000 000,00 грн. та № 40 від 27.09.2019 на суму 4 500 000,00 грн., загалом на 12 500 000,00 грн. з ПДВ датою їх подання на реєстрацію.
Посилання в ЄРСР:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89486342
Водночас наголошую, що при оскарженні дій ДПС в судовому порядку по цим категоріям справ, не достатньо лише надати до суді тільки пояснення й перелік тих документів, що подавались до комісії контролюючого органу при зупиненні податкових накладних згідно Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 (наразі цей порядок втратив чинність згідно прийняття нового Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. №1165).
По-перше, рекомендовано ще до подання позову, відразу після зупинення ПН, подати платником податку до ДПС запит з копіями документів через електронний кабінет щодо виключення цього платника податків з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку;
По-друге, подати до ДПС Таблицю даних платника податку, в якій зокрема зазначаються КВЕД, коди товарів УКТЗЕД; коди послуг, що постачаються тощо;
По-третє, подати до суду разом з позовом, докази наявності у платника податків відповідної матеріально-технічної бази на здійснення конкретного правочину та реальності господарських операцій, за якими й було передано на реєстрацію податкові накладні.
Далі буде.